03.10.2013 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výsledky kontrol sú vraj iné, ako sa hovorí

Spoločnosť CBA Slovakia nesúhlasí s medializáciou čiastočných výsledkov kontrol potravín a zjednodušovaním rôznych rebríčkov a odbornej terminológie. Uviedla to spoločnosť CBA v reakcii na výsledky kontrol potravín zverejnených v pondelok (30. 9.) ministerstvom pôdohospodárstva SR.

"Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR navyše potvrdilo zvýšenie počtu nálezov najmä po pracovnej dobe, kedy sa v prevádzkach nenachádzajú zákazníci, len zamestnanci, ktorí upratujú, chystajú obchod na ďalší deň," uviedol viceprezident CBA Slovakia Vladimír Kocúrek.
Zákony platia podľa neho pre všetkých rovnako. Žiaľ, metodika kontrol zahŕňa najmä reťazce, nie je to vyvážená vzorka zo všetkých predajcov rýchloobrátkového potravinového tovaru vrátane e-shopov, živnostníkov, franšizantov, ambulantných predajcov, trhových gastronomických prevádzok, donáškových služieb a predajcov pri tzv. predaji z dvora.
Kontroly podľa V. Kocúreka navyše porovnávajú reťazce, ktoré majú len niekoľko prevádzok, s reťazcami, ktoré pôsobia v regiónoch a majú stovky predajných miest, a teda aj stovky zamestnancov.
Minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek 30. septembra na tlačovej besede informoval, že stále najhoršie dopadajú kontroly predaja potravín po bežnej pracovnej dobe. "Pri bežných kontrolách sa nedostatky vyskytli pri 15,5 % prípadoch. Najhoršie dopadli kontroly mimo bežnej pracovnej doby, kde sa identifikovali nedostatky až na úrovni 54,81 %," zdôraznil Ľ. Jahnátek s tým, že po pracovnej dobe nedochádza k žiadnemu zlepšeniu v oblasti kvality predaja potravín.
Spoločnosť CBA Slovakia v súčasnosti prevádzkuje dva veľkoobchodné sklady a 346 maloobchodných prevádzok po celom území SR, členených do troch hlavných maloobchodným reťazcov CBA Potraviny, Cent Supermarket CBA a Diskont CBA. Spoločnosť zamestnáva približne 2500 zamestnancov. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down