10.05.2021 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vysoká účinnosť, nízka cena

Ošetrenie komplexného spektra burín v slnečnici aj za suchých podmienok je vždy výhrou pre pestovateľa. Najmä keď tomu nasvedčujú aj aktuálne meteorologické podmienky, kedy sa v niektorých lokalitách čaká na zrážky aj niekoľko týždňov. Niekde síce nie je pôdny deficit vlahy tak kritický, no môže sa taktiež čochvíľa prejaviť.

      Aj v takých podmienkach potrebujete myslieť na ochranu vašich porastov slnečnice a zabezpečiť ošetrenie na mieru s vyťažením potenciálu produktu na maximum. Ako na to?

     Vzhľadom k odrode slnečnici, máme v ponuke dva herbicídne prípravky. Listego je kompatibilný s hybridmi slnečnice s technológiou Clearfield a Listego Plus spadá do viac pokročilej technológie slnečníc Clearfield Plus.

         V dobe aplikácie by sa slnečnica mala nachádzať v rastovej fáze BBCH 12-16 (postemergentná aplikácia), trávy by mali byť v rastovej fáze 1-1,5 listu a dvojklíčnolistové buriny vo fáze BBCH 12-14, t.j. 2-4 pravé listy. Aplikácia sa vykonáva jedenkrát za vegetačné obdobie.

Spôsob účinku prípravku Listego

     Účinná látka imazamox je prijímaná listami a koreňmi. Je rozvádzaná prúdom živín a asimilátov do celej rastliny. Imazamox narušuje enzymatické pochody (AHAS), akumuluje sa v rastových vrcholoch. Vzchádzajúce citlivé buriny po zasiahnutí zastavujú rast, prestávajú konkurovať plodine a v priebehu 4 až 6 týždňov odumierajú. Zabudované zmáčadlo zaisťuje rýchly prienik účinnej látky do pletív rastlín. Prvým príznakom herbicídneho účinku okrem zastavenia rastu burín je tmavočervené zafarbenie alebo chloróza najmladších listov. Neskôr sfarbenie prechádza od nekróz až po odumretie rastlín. Samotná slnečnica je odolná voči účinnej látke imazamox.

 

 

Rovnaká kvalita za lepšiu cenu

      Selektívny herbicídny prípravok Listego, Listego Plus ponúka spoľahlivé riešenie, určené na dvojklíčnolistové a jednoklíčnolistové jednoročné buriny v slnečnici tolerantnej k účinnej látke imazamox. Túto sezónu sme sa rozhodli znížiť cenu. Máte tak možnosť ošetrenia kvalitným produktom so skvelým účinkom za výhodnejšiu cenu, čo vás isto poteší v samotnej ekonomike pestovania slnečnice.

Výhody technológie Clearfield a Clearfield Plus

  • Spoľahlivosť na široké spektrum burín.
  • Riešenie aj pre problémové buriny ako durman, mrlík, láskavec, loboda.
  • Dlhodobá ochrana
  • Vysoká efektivita aj v suchých podmienkach
  • Postačuje jedno ošetrenie
Spektrum burín Prípravok  Dávka l/ha Termín ošetrenia
silné zaburinenie jednoklíčnolistovými burinami

 

Listego 1,2 postemergentne, 2-4 listy burín, 4-6 listov slnečnice
Listego Plus 1,2 – 2,0 postemergentne, 1-2 listy burín, 2-8 listov slnečnice
durman obyčajný, dvojklíčnolistové, jednoklíčnolistové buriny
Listego 0,6 + 0,6 postemergentne, 2-4 listy burín, 2-6 listov slnečnice, delená aplikácia
Listego Plus 1,2 – 2,0 postemergentne, 3-4 listy burín, 2-8 listov slnečnice

 

Autor: Mgr. Katarína Dikáczová, Syngenta Slovakia

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down