29.08.2014 | 04:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava

Medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava Agrokomplex koncom uplynulého víkendu dopísala svoju 41. kapitolu. Na výstavu tohto zamerania, ktorú takisto ako celú spoločnosť v uplynulých rokoch vyzvŕtala nejedna politická i sociálno-ekonomická krútňava, je to úctyhodné číslo.

Aj po ostatnom ročníku môžeme povedať, že výstava Agrokomplex žije. Žije asi tak, ako celý náš „výkonný“ agrokomplex.

Nie nadarmo sme v uplynulých rokoch zvykli konštatovať, že sú to siamské dvojčatá. A spojité nádoby. A že výstava Agrokomplex je viac menej verným zrkadlom aktuálneho stavu a úrovne nášho chlebového odvetvia.  

Aj tohto roku Agrokomplex nastavil odvetviu celkom verné zrkadlo. A tí, čo čakali práve na „nastavovanie zrkadiel“, teda návštevníci, opäť nesklamali. Bránami výstaviska pod Zoborom ich podľa údajov organizátorov prešlo počas štyroch augustových  dní presne 107 738. Je to o 15 percent viac ako vlani. A najmä - na dnešnú dobu a na naše pomery ide o úctyhodné číslo.

Aj z toho vidno, že Slovensko naozaj je vidiecka a poľnohospodárska krajina.  A že občan SR na toto odvetvie nezanevrel a tradičné putá ešte ani zďaleka nie sú spretŕhané natoľko, aby sme museli hádzať flintu do žita.

Naopak, aj tohtoročný Agrokomplex nám ukázal, že práve ľudia sú pre naše poľnohospodárstvo a potravinárstvo tým kapitálom, na ktorom sa dá stavať.

BOHUMIL URBÁNIK        

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down