21.08.2012 | 03:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava

Brány Agrokomplexu sa otvoria už po 39-krát, no diskusie o tom, aká by mala byť tvár tejto jedinečnej výstavy intenzívne pokračujú.

Široký rámec výstavy, ktorý vyplýva zo samotného názvu a mal podľa pôvodného konceptu ukázať celkovú tvár slovenského agropotravinárstva, je ťažko udržateľný. Tradičný termín konania Agrokomplexu vzhľadom na štrukturálne zmeny odvetvia prináša tiež svoje limity. Hoci organizátori výstavy robia maximum preto, aby sa podujatie vydarilo a prinieslo radosť a nové podnety odbornej verejnosti i návštevníkom.
Asi vždy sa ale budú vynárať hlasy, spochybňujúce takúto mnohovrstevnú akciu. Odpoveď pochybovačom je jednoduchá. Práve slovenské pôdohospodárstvo a potravinárstvo, zápasiace s mnohými ťažkosťami, potrebuje výstavu, kde dokáže ľuďom prezentovať svoje výsledky, upozorniť na svoju existenciu a pripomenúť, že odvetvie je životaschopné, moderné a perspektívne. Súťaž o Zlatý kosák, prinášajúca ocenenia tým najlepším, túto skutočnosť iba podčiarkuje. Nehovoriac o tom, koľko profesionálnych, užitočných, ale i obyčajných ľudských, priateľských stretnutí každoročne toto podujatie prinesie. Podpora výstave Agrokomplex nie je a nebude pre slovenské poľnohospodárstvo iba akousi povinnosťou, ale podporou sebe samému.                     OTO HABÁN

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down