12.05.2016 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstavba syrárne vyšla Kolibu na 3,5 mil. eur, polovicu uhradila EÚ

Celkom 3,5 milióna eur investovala od roku 2012 dodnes mliekarenská spoločnosť Koliba Hriňová do výstavby novej syrárne. Polovicu investovaných nákladov získali z fondov Európskej únie.

HRIŇOVÁ. Ako pre TASR uviedla marketingová manažérka spoločnosti Andrea Janovská, mliekareň aktuálne predáva asi 70 % výroby na Slovensku, zvyšok v zahraničí. "Vyvážame najmä do Rumunska, Maďarska, Čiech a na Balkán," uviedla.

Okrem tradičných výrobkov ako sú prírodné syry a maslá, vyrába hriňovská mliekareň aj WPC - srvátkový proteínový koncentrát, ktorý konzumujú najmä výkonnostní športovci. Koliba produkuje i laktózu a sušený srvátkový permeát.

Aj keď je podstatná časť výroby a logistiky už postavená, spoločnosť neustále hľadá nové možnosti na zefektívnenie výrobných procesov. "Najbližšie by sme chceli využiť retentát z odpadových vôd na výrobu pary," pripomenula Janovská.

Vlani mliekareň zrealizovala zatiaľ najvyšší objem výroby, ale z dôvodu prepadu cien dosiahli obdobný obrat ako v roku 2014. Podľa stánky finstat.sk utŕžila v minulom roku 26,87 milióna eur, zisk tvoril 86.496 eur.

Hriňovská mliekareň KOLIBA vznikla v roku 1993 ako súkromná akciová spoločnosť zameraná na spracovanie mlieka prevažne z Podpoľania. V súčasnosti zamestnáva 155 ľudí.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down