17.02.2022 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstavisko v Nitre zostáva bez riaditeľa, výberové konanie bolo neúspešné

      Nitra 17. februára (TASR) – Agrokomplex Národné výstavisko, štátny podnik Nitra zostáva naďalej bez riadneho riaditeľa. Výberové konanie na funkciu riaditeľa, ktoré vyhlásilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v decembri minulého roka, bolo neúspešné, informovalo ministerstvo. Bývalého riaditeľa Róberta Kanása, ktorý bol vo funkcii od júla 2020, odvolal minister Samuel Vlčan v decembri 2021. Vedením výstaviska je poverený Ondrej Vaňo.


      Na výberovom konaní na funkciu riaditeľa agrokomplexu sa zúčastnili traja uchádzači Michal Bezák, Eduard Krcho a Matej Madaj. Výberová komisia dohodla a schválila, že na úspešnosť vo výberovom konaní je potrebné dosiahnuť hranicu úspešnosti minimálne 85 percent, čo znamená získať minimálne 107 z celkového počtu 125 bodov.
      Komisia vyhodnotila predložené stratégie a koncepcie rozvoja štátneho podniku, overila odborné znalosti, manažérske schopnosti a interpersonálne zručnosti uchádzačov, ktoré sa na funkciu riaditeľa národného výstaviska vyžadujú. Na základe celkového hodnotenia získal Bezák 44 bodov, Krcho 69 bodov a Madaj 41 bodov. „Výberová komisia na základe vyššie uvedených skutočností konštatuje, že podmienku a hranicu úspešnosti 85 % nesplnil žiadny z uchádzačov a preto vyhlasuje výberové konanie za neúspešné,“ informovalo ministerstvo.
      Na nitrianskom výstavisku sa od roku 2008 do roku 2020 vystriedalo 13 riaditeľov. Najvyšší kontrolný úrad poukázal na to, že väčšinou išlo o politické nominácie. Fungovanie výstaviska v posledných dvoch rokoch výrazne ovplyvnila pandémia. Podľa bývalého riaditeľa Kanása sa strata štátneho podniku spôsobená pandémiou vyšplhala v roku 2020 na 6,6 milióna eur a vlani na 6,4 milióna eur.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down