02.02.2015 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstavníctvo je ako vírus

V podniku Agrokomplex - Výstavníctvo Nitra pracuje už štvrťstoročia. Roky sa „podpisoval“ pod také podujatia, ako je drevársky a lesnícky veľtrh Lignumexpo - Les či medzinárodný veľtrh Agrosalón. Pred niekoľkými dňami si sadol do kresla riaditeľa š.p. Agrokomplex - Výstavníctvo Nitra. Na otázky Roľníckych novín dnes odpovedá Ing. EDUARD KRCHO.

S akými plánmi a cieľmi ste nastúpili na post riaditeľa š.p. Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra?

„Po absolvovaní výberového konania som bol do funkcie vymenovaný  k dátumu 22. decembra 2014. Doposiaľ som pracoval vo funkcii obchodného námestníka, bol som teda súčasťou riadiaceho tímu tejto firmy, preto považujem za dôležité kontinuálne pracovať na rozvoji naplánovaných veľtrhov a výstav a zvyšovať ich kvalitu a návštevnosť.“

 

Podnik teda dôverne poznáte takpovediac zvnútra. Čo je podľa vás potrebné, aby ste urobili ako jednu z prvých vecí v novej funkcii?

„Vo firme Agrokomplex - Výstavníctvo Nitra pracujem 25 rokov, prešiel som mnohými pozíciami, a v rôznych obchodných skupinách som sa podieľal na príprave takmer všetkých akcií.

Z pozície riaditeľa je dôležité skvalitňovať aj výrobnú činnosť a zabezpečiť rozvoj výstavného areálu a Slovenského poľnohospodárskeho múzea, ktoré je súčasťou firmy.

Je, samozrejme, veľa úloh, ktoré bolo potrebné riešiť od prvého dňa vo funkcii. Menia sa napríklad pravidlá obstarávania a nákupu, ktoré nám ako firme s prevažne podnikateľskou činnosťou komplikujú činnosť.“

 

Nedávno sa začal nový rok 2015. Sú v pláne výstav a veľtrhov, organizovaných š.p. Agrokomplex - Výstavníctvo Nitra, v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi nejaké zásadné novinky?

„V tomto roku chceme k Medzinárodnému strojárskemu veľtrhu pridať aj výstavu leteckej techniky. Úplne novou akciou bude Detský festival a veľtrh, ktorý sa bude konať v dňoch 26. až 28. júna 2015. Bude nadväzovať na odovzdávanie vysvedčení a  deťom prakticky otvorí obdobie prázdnin.“

 

Počítate so zmenami v pláne výstav a veľtrhov v najbližších rokoch, alebo je tento plán natoľko vyvážený a ustálený, že si nevyžaduje zásadné zmeny?

„Štruktúra našich veľtrhov a výstav sa do dnešnej podoby vyvíjala od roku 1991, kedy sme začali s organizovaním aj iných tém, pričom dovtedy bol dominantný veľtrh Agrokomplex. Rok 2008 a následná kríza, samozrejme, zasiahli aj výstavníctvo, a mnohé firmy pri znižovaní nákladov začali šetriť aj na prezentácii v podobe ich účasti na veľtrhoch a výstavách. Odvtedy sa však situácia zlepšila, a naši vystavovatelia vidia veľký prínos v priamom kontakte s návštevníkom – ich potenciálnym zákazníkom.“

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down