29.03.2012 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výživa a chov zvierat na veľtrhu Animal Vetex

Nielen poľnohospodárske stroje, ale aj technológie pre chov hospodárskych zvierat a výstavu živých zvierat môžu vidieť všetci tí, ktorí navštívia štvoricu agrárnych výstav TECHAGRO, ANIMAL VETEX, SILVA REGINA a BIOMASA. Medzinárodná akcia sa koná od soboty 31. marca do 4. apríla 2012.

BRNO. Súčasťou veľtrhu je Výstava hospodárskych zvierat - hovädzieho dobytka, ošípaných, oviec a kôz. Na programe je šampionát holsteinskeho dobytka, komentovaná súťažná prehliadka českého strakatého dobytka i súťaž v odhade hmotnosti vystavenej plemennice. Mäsový dobytok predstaví Svaz chovatelů masného skotu. Medzi plemená, ktoré patria z hľadiska chovu v Českej republike k najmladším, sa radia napríklad parthenaise či aubrac. Obe pochádzajú z Francúzska a ich stavy sa postupne zvyšujú. 
Lákadlom pre návštevníkov bude komentované predvádzanie plemien oviec a kôz, demonštrácia spracovania produktov z chovu oviec a kôz, klasifikácia plemenných baranov a ukážky strihania oviec a spracovanie vlny. Minivýstava koní od minihorse po americké westernové plemená, súťaže Equiteam, show koní a aj vozenie divákov v záprahu prinesie sprievodný program Farmy John Deere. 
SILVA REGINA je známa českým lesníkom a poľovníkom ako najväčšia tuzemská prehliadka lesnej techniky, poľovníckych potrieb a vybavenia, ale aj poľovníckeho oblečenia, uniforiem, raritných trofejí, loveckých zbraní, streliva a loveckej optiky. Na veľtrhu sa budú prezentovať dodávatelia technológií pre chov zvierat, krmív, kŕmnych zmesí, minerálnych, vitamínových a energetických doplnkov, veterinárnych prípravkov, reprodukčných techník a ďalšieho vybavenia pre živočíšnu výrobu. Konať sa bude aj Veľká včelárska výstava, pričom nebudú chýbať ani včelárske prednášky Českého svazu včelařů.

Antibiotická politika

Tradíciu na veľtrhu ANIMAL VETEX si vyslúžil Stredoeurópsky veterinárny kongres, ktorý sa bude konať 2. - 3. apríla v slávnostnom duchu. Piaty ročník bude stretnutím veterinárnych lekárov z Českej a Slovenskej republiky pri oslave 250. výročia existencie veterinárneho lekárstva.
Okrem zdôraznenia významu a uplatnenia tejto profesie budú ocenené veterinárne osobnosti. Druhý deň veterinárneho kongresu je nazvaný ako Antibiotický veterinárny deň. Hovoriť sa bude o veterinárnej antibiotickej politike, ktorá zahŕňa poznatky a možnosti správnej antibiotickej praxe v humánnej a veterinárnej medicíne. Používanie antibiotík v živočíšnej výrobe je predmetom aktuálnej diskusie na odbornej i politickej úrovni. Obavy z rozširovania antimikróbnych rezistencií u ľudí a zvierat vyplývajú z ich nekontrolovateľného používania v chovoch hospodárskych zvierat.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down