13.05.2013 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výzva na záchranu vinohradníctva a vinárstva

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) organizuje výzvu na záchranu slovenského vinohradníctva a vinárstva. Podpísali ju už desiatky vinárov a stovky návštevníkov Prvej slovenskej vinárskej výstavy, ktorá sa konala na výstavisku v bratislavskej Inchebe.

BRATISLAVA. Výzva je adresovaná predstaviteľom štátnej moci a verejnej správy, podpísal ju aj premiér Robert Fico. "Vinohrady majú stáročné tradície, kultúrny aj hospodársky vplyv. Bratislavská župa podporuje slovenských vinárov, čím zároveň podporujeme aj cestovný ruch a tvorbu pracovných miest. Máme tu vinohrady a chceme, aby ostali zachované," povedal predseda BSK Pavol Frešo.

Pred rokom BSK tiež inicioval memorandum na záchranu vinohradov, ktoré podporili všetci dotknutí starostovia a primátori regiónu. Memorandum o spolupráci a spoločnom postupe pri ochrane plôch vinohradov na svahoch Malých Karpát ako súčasti historického krajinného obrazu má za cieľ udržanie historického i kultúrneho dedičstva predošlých generácií, ktoré po stáročia na súčasnej Malokarpatskej vínnej ceste pestovali vinič a vyrábali víno. V neposlednom rade má podporiť rozvoj cestovného ruchu, čoraz obľúbenejšej vínnej turistiky, a tým súčasne hospodársky rozvoj celého regiónu.

"Je našou povinnosťou zachovať tradície vo vinohradníckych oblastiach, rozvíjať ich a odovzdať toto dedičstvo budúcim generáciám," doplnil podpredseda BSK Ivo Nesrovnal.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down