09.10.2015 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vzdelávací projekt Hovorme o jedle sa uskutoční od 12. do 16. októbra

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) organizuje už po tretíkrát celoslovenskú súťaž pre žiakov základných škôl (ZŠ) s názvom Hovorme o jedle. Do súťaže sa môžu zapojiť aj deti špeciálnych ZŠ. Informovala o tom hovorkyňa SPPK Jana Holéciová. Podrobnosti možno získať na internetovej stránke www.opotravinách.sk.

BRATISLAVA. "Tento ročník súťaže, ktorá trvá od 12. do 16. októbra, má oproti minulým ročníkom niekoľko noviniek. Žiaci nebudú len vytvárať projekty na vybrané témy, ale o jedle budú aj písať a maľovať, čo v minulosti nerobili," priblížila Holéciová.
Hlavnou myšlienkou súťaže je zaujímavým, pútavým a interaktívnym spôsobom naučiť deti základom zdravej výživy. "Práve na témy o výžive, správnom fungovaní organizmu budú deti vypracovávať projekty. SPPK totiž dlhodobo tvrdí, že práve oblasť výživy, spotrebiteľských práv je nedostatočne podchytená v rámci učebných osnov."
Deti sa môžu počas týždňa Hovorme o jedle zúčastniť aj na odborných exkurziách v SOŠ so zameraním na poľnohospodársku a veterinárnu výučbu. Učitelia môžu počas aktivít prizývať na besedy do škôl aj lekárov, či výživových poradcov, ktorí deťom zaujímavo priblížia oblasť zdravej výživy.
Dodnes sa do súťaže v rámci 1. súťažno-vzdelávacej aktivity Hovorme o jedle zapojilo 269 ZŠ, do 2. aktivity Chutné maľovanie 321 ZŠ a do 3. aktivity (literárnej) sa prihlásilo 175 ZŠ.
Vlani sa do súťaže Hovorme o jedle zapojilo 224 základných škôl a 37.000 žiakov. V roku 2013 (1. ročník) sa zapojilo 154 škôl s celkovým počtom 37.691 žiakov.
"Súťaž sa uskutoční v týždni, koncom ktorého, 16. októbra, je Svetový deň potravín a jeho myšlienku chceme preniesť aj do projektu Hovorme o jedle," zdôraznila hovorkyňa SPPK.
Na projekte spolupracujú okrem SPPK aj viacerí odborní garanti, Štátna veterinárna a potravinová správa SR, Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down