15.12.2014 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vznikla Vidiecka platforma

Mladí, malí a rodinní farmári na Slovensku ukončili rok 2014 symbolicky: nedávno sa stretli na medzinárodnej konferencii v Hokovciach, v okrese Levice, kde zároveň vznikla aj Vidiecka platforma.

LEVICE. Vidiecku platformu „pokrstila“ a či skôr uviedla do života štátna tajomníčka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Magdaléna Lacko Bartošová, ktorá sa takisto zúčastnila na tomto podujatí.

Vidiecku platformu založilo päť mimovládnych organizácií. Je medzi nimi napríklad aj Združenie mladých farmárov na Slovensku – (ASYF), Ekotrend Slovakia – zväz ekologického poľnohospodárstva či Občianske združenie Kvalita z našich regiónov.

„K tomu, aby sa slovenský vidiek spájal, sme speli už niekoľko rokov,“ uviedla pre Roľnícke noviny Zuzana Homolová, ktorá na podujatí zastupovala Ekotrend Slovakia. „A som veľmi rada, že sa to podarilo práve v tomto roku, ktorý Organizácia spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) vyhlásila za Medzinárodný rok rodinných fariem.“

Bálint Pém, predseda ASYF, v tejto súvislosti uviedol, že „slovenský vidiek je bohatý na podnikateľské príležitosti, a napriek tomu mladí ľudia odchádzajú za obživou do zahraničia alebo do väčších miest.

„Pre našich členov, pre mladých farmárov, je dôležité, aby širšia verejnosť, ale hlavne mladí ľudia, boli včas a veľmi dobre informovaní o príležitostiach, ktoré ich čakajú na vidieku,“ konštatoval B. Pém.

Vidiecka platforma sa podľa slov jej tvorcov má stať predovšetkým účinným komunikačným nástrojom. S tým sú spojené aj určité očakávania. Bálint Pém od Vidieckej platformy očakáva koordinovaný postup vo všetkých dôležitých otázkach, ako aj zlepšovanie verejnej mienky o slovenskom vidieku.

„Cieľom Vidieckej platformy je zviditeľnenie vidieka s cieľom ďalšieho  zvýšenia zamestnanosti na vidieku, a ruka v ruke s tým aj posilnenie našej potravinovej sebestačnosti,“ dodala Z. Homolová.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down