06.07.2018 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vzťahy založené na spoľahlivých technológiách

Tradičným účastníkom Celoslovenských dní poľa je spoločnosť ADAMA, ponúkajúca spoľahlivé riešenia postavené na osvedčených prípravkoch na ochranu rastlín, ktoré v tomto roku v segmente fungicídov a herbicídov rozšírili o novinky určené do hustosiatych obilnín, kukurice a slnečnice.

„Rovnako ako v predchádzajúcich ročníkoch - priateľská atmosféra, stretnutia s našimi zákazníkmi, obchodnými partnermi a návštevníkmi podujatia je to, čo si ceníme na celoslovenskom stretnutí poľnohospodárov," uviedol Ing. Dalibor Báti, marketingový manažér spoločnosti ADAMA a dodal: „Už tradične na Celoslovenských dňoch poľa predstavujeme naše overené herbicídne, fungicídne a insekticídne riešenia v ochrane plodín, ktoré sme v tomto roku rozšírili o viaceré zaujímavé novinky v segmente herbicídov a fungicídov. Z nich tu na CDP predstavujeme nový fungicíd Seguris Bold s účinnými látkami isopyrazam a cyproconazole. Je to špecialista na ošetrenie zástavového listu proti celému komplexu chorôb obilnín ako sú múčnatka, hrdze a septórie.“ Podľa D. Bátiho ide o  moderný a komplexný prípravok pre ošetrenie obilnín. V pokuse predstavili herbicídne ošetrenie obilnín s kľúčovým prípravkom Trinity – ide o komplexný jesenný herbicíd (diflufenican, pendimethalin, chlorotoluron), ktorý sa po troch rokoch od uvedenia na trh stal jedným z najobľúbenejších riešení progresívnych farmárov, pre ušetrenie cenného času na jar pre iné naliehavé práce. Flexibilná PRE, EPOST alebo postemergentná aplikácia na jeseň spoľahlivo vyrieši širokolisté buriny aj metličku v obilninách, pričom porastu nepriamo šetrí živiny a vlahu, vďaka čomu môžeme očakávať vyššiu úrodu. Navyše, herbicídne ošetrenie na jeseň znižuje stres  rastlín v porovnaní s aplikáciou herbicídov na jar, čo taktiež prispieva k lepšiemu vývoju porastu po otvorení vegetácie na jar a vedie k zvýšeniu úrody. Čo sa týka fungicídneho ošetrenia, v pokusoch zaradený širokospektrálny systémový fungicíd Artemis s tromi účinnými látkami - tebuconazole, prochloraz a fenpropidin, rieši celé spektrum chorôb hustosiatych obilnín vrátane múčnatky, hrdzí, septórie, rynchospóriovej a hnedej škvrnitosti jačmeňa s tým, že sa môže využiť aj pre neskoré ošetrenie zástavového listu a klasu.

„V ochrane slnečnice v tomto roku uvádzame z nášho pohľadu nový prípravok Amistar Xtra, ktorý sme do portfólia dostali od sesterskej spoločnosti Ide o jeden z najpoužívanejších fungicídov vo svete, obsahuje osvedčenú kombináciu činných látok azoxystrobin a cyproconazole,“dodal D. Báti. Farmári ho najlepšie využijú na skoré aplikácie vtedy, keď ešte nie sú v poraste prítomné rezistentné populácie bielej hniloby. Na ošetrenie úboru D. Báti odporúča v praxi overený širokospektrálny fungicíd Bumper Super.

„V tomto roku predstavujeme komplexné riešenie proti širokolistovým a trávovitým burinám postavené na preemergentnej aplikácii prípravku Racer 25 EC (flurochlorydone) v dávke 2 litre na hektár spolu s prípravkom Efica 960 EC (s-metolachlor) v dávke 1 liter na hektár. Pre kontrolu ambrózie palinolistej, je však potrebné zvýšiť dávku prípravku Racer 25 EC na 3 litre na hektár,“ uviedol k prednostiam ošetrenia D. Báti.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down