05.04.2022 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Yokohama potvrdila akvizíciu Trelleborg Wheel Systems

Yokohama Rubber Co., Ltd., oznamuje, že uzavrela zmluvu o kúpe všetkých akcií švédskeho Trelleborg AB a prevezme tak Trelleborg Wheel Systems Holding AB, spoločnosť zaoberajúcu sa výrobou a predajom „off-highway“ pneumatík pre poľnohospodárske a priemyselné stroje. Hodnota transakcie má byť  2,04 miliardy EUR. Akvizícia by mala byť dokončená v druhej polovici roku 2022, po dokončení potrebných procesov, ktoré vyžadujú zákony Európskej únie a ďalších krajín o hospodárskej súťaži.

Akvizícia Trelleborg Wheel Systems prispeje k rozšíreniu podnikania Yokohama Rubber v segmente OHT, ktorý strednodobá stratégia spoločnosti nazvaná YX2023 označila ako budúci hnací motor pre podnikanie v oblasti komerčných pneumatík. Pomer spotrebiteľských pneumatík ku komerčným pneumatikám na dnešnom globálnom trhu s pneumatikami je 1:1, ale predaj pneumatík spoločnosti Yokohama Rubber má väčšiu váhu voči spotrebiteľským pneumatikám, s pomerom 2:1 v porovnaní s komerčnými pneumatikami. Aby sa skladba predaja s pneumatikami viac zosúladila s celkovým trhom a zabezpečila sa stabilita podniku a rast ziskov, jednou z kľúčových výziev, ktorým čelí spoločnosť Yokohama Rubber s komerčnými pneumatikami, je rast podnikania OHT schopný zabezpečiť stabilne vysoké zisky. Akvizícia TWS nielen pomôže spoločnosti Yokohama Rubber dosiahnuť optimálnejšie predaje, ale posilní to aj obchodnú činnosť spoločnosti v oblasti komerčných pneumatík v každej zo štyroch tematických oblastí uvedených v YX2023 – produktový rad, náklady, služby a diagnostiku. Medzitým bude segment spotrebiteľských pneumatík pokračovať vo svojom úsilí o zvýšenie svojej ziskovosti rozšírením predaja svojich pneumatík ADVAN, GEOLANDAR a zimných pneumatík.

Yokohama získa silné značky

Yokohama tak rozšíri svoj sortiment o pneumatiky značky Trelleborg, Mitas, Maximo, Cultor a Interfit. Tržby Trelleborg Wheel Systems vo fiškálnom roku 2021 dosiahli 10 076 miliónov švédskych korún 2,040 miliardy EUR, čo predstavuje približne 30 % konsolidovaných tržieb Trelleborg AB. Za posledných 10 rokov TWS znásobila svoje tržby 2,6-krát a viac ako strojnásobila EBIT (zisk pred úrokmi a zdanením). Pri rozširovaní predaja si udržal stabilne vysokú ziskovosť s pomerom EBIT neustále nad 10 %.

Z pneumatík vyrábaných a predávaných spoločnosťou TWS tvoria poľnohospodárske pneumatiky asi 60 % a priemyselné pneumatiky asi 20 %, pričom zvyšok tvoria pneumatiky pre stavebné stroje a motocykle. Na globálnych trhoch s poľnohospodárskymi a priemyselnými pneumatikami sa môže Trelleborg Wheel Systems pochváliť prvotriednymi produktmi, silou značky, technologickými schopnosťami a pozáručným servisom. Okrem toho má v každej produktovej kategórii rad pneumatík, ktorý podporuje všetky typy a veľkosti vozidiel, od najmenších po najväčšie.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down