09.11.2015 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Z grantového programu Šariš ľuďom rozdajú 16.000 eur

Pivovary Topvar v spolupráci s Komunitnou nadáciou Veľký Šariš vyhlásili ďalší ročník komunitného grantového programu Šariš ľuďom, v ktorom podporia projekty celkovou sumou 16.000 eur.

PREŠOV. Termín uzávierky na predkladanie žiadostí je do 15. januára budúceho roka. O podporu sa môžu uchádzať nadácie, neziskové organizácie, občianske združenia a neinvestičné fondy z Prešovského kraja. Projekty by mali byť zamerané na podporu rozvoja cestovného ruchu a zamestnanosti najmä žien, seniorov alebo telesne znevýhodnených osôb. Informovala o tom na dnešnej tlačovej besede Drahomíra Mandíková, riaditeľka pre firemné vzťahy a komunikáciu, Pivovary Topvar.
      "Opäť mimovládne organizácie môžu získavať finančné zdroje a aktivity v oblasti rozvoja cestovného ruchu a podpory zamestnanosti hlavne so zameraním na ženy. Do 15. januára môžu zasielať svoje projekty Komunitnej nadácii Veľký Šariš. Program je zameraný na podporu cestovného ruchu a na podporu zamestnanosti. Je dôležité, aby tie aktivity, ktoré rozvíjajú, práve smerovali k naplneniu týchto vecí," uviedla Mandíková.
Záujemcovia sa môžu uchádzať o príspevok na svoj projekt vyplnením formulára, ktorý nájdu na portáli www.pivovarytopvar.sk alebo na stránke www.komunitna-velkysaris.sk, ktorý zašlú v obálke označenej názvom Šariš ľuďom na adresu Komunitnej nadácie vo Veľkom Šariši, alebo mailom na adresu komuni@nextra.sk.
Jednou z podmienok je, aby žiadateľ o grant svoj projekt zrealizoval v období od 1. marca do 31. augusta 2016 na území kraja. Všetky projekty musia mať verejnoprospešný charakter a musia byť zamerané na osoby staršie ako 18 rokov. Maximálna výška príspevku na jeden projekt je 2500 eur, pričom jeden žiadateľ môže získať podporu len na jeden prihlásený projekt. O výbere rozhodne správna rada.
Mandíková pripomenula, že grantový program Pivovaru Šariš začal ešte v roku 2004, vtedy ešte pod názvom Občianska voľba. Fond vo svojich začiatkoch podporoval aj jednorazové aktivity v okolí Prešova. Postupne sa rozšíril na celý kraj a preferuje projekty, ktoré majú dlhodobejšie trvanie. Vlani za najvydarenejšie považuje obnovy hradov Jasenov a Brekov.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down