13.08.2018 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Z ochrany rastlín sa stali poľnohospodárske riešenia

Spoločnosť BASF v uplynulom období dokončila akvizíciu širokej škály podnikov a aktív, ktoré pôvodne patrili spoločnosti Bayer. Táto transakcia pre firmu znamená strategické doplnenie do portfólia podnikov, ktoré sa venujú ochrane rastlín a biotechnologickým a digitálnym poľnohospodárskym aktivitám. Zároveň to pre firmu znamená vstup do segmentu osív, neselektívnych herbicídov a nematocídneho ošetrenia osív.

BRATISLAVA. O týchto skutočnostiach redakciu Roľníckych novín prostredníctvom tlačovej správy informovala Silvia Tajblikova, PR manažérka BASF na Slovensku a v Českej republike.

„Prevzatie aktív spoločnosti Bayer je významným strategickým krokom, ktorý predstavuje ďalšiu pridanú hodnotu pre naše portfólio poľnohospodárskych riešení a zvyšuje náš inovačný potenciál. Zaisťuje komplexnejšiu a atraktívnejšiu ponuku pre našich zákazníkov,” uviedol v tejto súvislosti Dr. Martin Brudermüller, predseda predstavenstva a riaditeľ technologickej divízie BASF SE.

Saori Dubourg, členka predstavenstva BASF SE, ktorá je zodpovedná za divíziu Agricultural Solutions, dodala, že „akvizícia mení pozíciu spoločnosti BASF v oblasti poľnohospodárstva. Posilňuje naše postavenie na trhu v oblasti poľnohospodárskych riešení a vytvára nové príležitosti pre rast“.

V októbri minulého roku a v apríli tohto roku BASF uzavrela dohody o kúpe podnikov a aktív, ktoré musela na predaj ponúknuť spoločnosť Bayer v súvislosti s tým, že práve táto spoločnosť kupovala spoločnosť Monsanto. Obstarávacia cena v prípade obchodu medzi firmami BASF a Bayer predstavovala 7,6 miliardy eur, a predmetom tejto akvizície sa stalo asi 4500 zamestnancov.

Vo vyššie spomenutej tlačovej správe sa píše, že „dohody, uzatvorené medzi firmami BASF a Bayer, zahŕňajú globálny obchod s glufosinátom amónnym, obchod s osivami, vrátane šľachtiteľského materiálu, výskum, šľachtenie a ochranné známky kľúčových riadkových plodín na vybraných trhoch, podniky so zeleninovými osivami, platformu pre výskum a vývoj hybridnej pšenice, širokú škálu produktov, určených na ošetrenie osiva, niektoré herbicídy na báze glyfosátu, určené v Európe prevažne na priemyselné použitie, kompletnú platformu pre digitálne poľnohospodárstvo XarvioTM a tiež niektoré projekty v oblasti výskumu neselektívnych herbicídov a nematocídov“.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down