31.01.2022 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Z vyše 40 miliónových pokút zaplatili obchodné reťazce zatiaľ len jednu

Bratislava 30. januára (TASR) - Z vyše 40 takzvaných miliónových pokút zaplatili obchodné reťazce zatiaľ len jednu, o ostatných sa vedú konania na súdoch. Uviedol to pre TASR ústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) SR Jozef Bíreš.

"V súčasnosti Štátna veterinárna a potravinová správa, teda jej organizácie, udelili viac ako 40 miliónových pokút subjektom, hlavne v oblasti potravinárstva. Uhradená bola zatiaľ len jedna," spresnil Bíreš.  
      Ostatné miliónové pokuty sú podľa neho v konaniach na krajských súdoch, respektíve o nich rozhoduje Ústavný súd SR. "Takže stále čakáme na výsledky. Je to naozaj zdĺhavý proces, lebo niektoré (pokuty) sú na súdoch aj 10 rokov."
      Doplnil, že návrh novely zákona o potravinách chce miliónové pokuty vylúčiť za tie porušenia, ktoré sú momentálne v zákone o potravinách pomenované. "Aj napriek tomu však pri opakovaných porušeniach sa môže dospieť aj k tej miliónovej pokute, ale je dôležité pre porušovateľov, že sa nezačína miliónovou pokutou," dodal Bíreš.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down