Za rovnakú kvalitu pre všetkých

Je obrovským úspechom Slovenska, že tému dvojakej kvality produktov sa podarilo dostať na medzinárodný stôl. V uplynulú nedeľu to pred novinármi vyhlásil predseda vlády SR Robert Fico. Učinil tak v súvislosti s nadchádzajúcim summitom, ktorá sa v piatok 13. októbra 2017 uskutoční v Bratislave a bude venovaný najmä téme dvojakej kvality potravín.

BRATISLAVA. Summit sa bude konať pod heslom  Za rovnakú kvalitu produktov pre všetkých, a slovenský premiér od tohto podujatia očakáva, že sa takto „podarí vytvoriť tlak na príslušné európske inštitúcie a že Európska komisia povie, aké riešenia ponúka v oblasti dvojakej kvality produktov“.

Na summite sa očakáva účasť príslušných komisárov a predstaviteľov príslušných výborov Európskeho parlamentu, ale rovnako tak aj účasť predstaviteľov nadnárodných výrobcov a asociácií spotrebiteľov.

Od eurokomisárky pre spravodlivosť, ochranu spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věry Jourovej sa podľa slov predsedu vlády SR čaká, že na summit príde s návrhom na novú metodiku pri porovnávaní výrobkov na európskej úrovni.

„Chceme, aby nadnárodné firmy garantovali kvalitatívne štandardy v celej Európskej únii, a naozaj si neželáme, aby sa na trhoch vybraných členských štátov objavovali výrobky nižšej kvality s tým istým označením a s tou istou cenou,“ citovala agentúra TASR ďalšie vyhlásenie R. Fica.

Na podujatí sa zúčastnila aj ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná. Nadchádzajúci summit bude podľa nej príležitosťou na to „ako povedať ľuďom, že je to téma, ktorá zaujíma nielen ľudí, ale zaujíma hlavne politikov, ktorí ju chcú vyriešiť“.

„V každom prípade chceme, aby eurokomisárka V. Jourová na summite povedala, aká by mala byť metodológia, aby testy a výsledky testov boli nespochybniteľné. Chceme, aby v Európskej únii bola jedna kvalita, a aby nám V. Jourová povedala, ako využiť legislatívu v Európskej únii na to, aby sme sa vyhli dvojakej kvalite potravín,“ povedala ministerka.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *