21.05.2013 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Za vínom do Šenkvíc

Po minuloročnom "nultom ročníku" sa tohto roku uskutoční I. ročník podujatia Za vínom do Šenkvíc. Organizujú ho Spolok vinohradníkov a vinárov Šenkvice v spolupráci s Obecným úradom Šenkvice. Podujatie sa uskutoční 8. júna 2013 v čase od 13.00 do 18.00 hod., a svoje vína na ňom predstaví 32 vinohradníkov a vinárov najmä zo Šenkvíc.

ŠENKVICE. Z hostí na toto podujatie prijali pozvanie firmy a vinári: Mavín Vinosady, Víno Dious Horné Orešany, Víno Chudý z Vinohradov nad Váhom a Pavel Kúkel z Devína. V ôsmy júnový deň tak budú môcť návštevníci ochutnať vychýrené šenkvické veltlíny, rizlingy, devíny, burgundy a ďalšie odrody bielych vín. Chýbať by nemali ani nórie, mílie, muškáty othonely či Iršai Oliver.

Okrem tradičných červených odrôd budú ponúkané zweigely, mertoty, gamay, neronety ako aj šenkvické novošľachtence: Dunaj, Nitria, Hron. A chýbať nebude ani červené cuvée. V ostatných rokoch sa šenkvickí vinári vo väčšej miere venujú aj ružovým vínam. Na námestí v Šenkviciach sa bude zároveň konať aj súťaž vo varení gulášu, a gurmáni budú môcť ochutnať mäso z opekaného býka. O občerstvenie návštevníkov sa postarajú v štyroch ďalších reštauračných zariadeniach.

V Kultúrnom dome a v informačnom centre KIS na námestí Gabriela Kolinoviča si budú môcť záujemcovia za 20 eur kúpiť degustačný pohárik s logom, vinárskym pasom a s mapkou. Z tejto sumy návštevník 10 eur využije na nákup vína. Návštevníkov budú počas dňa medzi pivnicami prevážať 3 mikrobusy. Vinári zo Šenkvíc sú pripravení uspokojiť aj tých najnáročnejších zákazníkov. Sponzorom podujatia je firma Syngenta a masmediálne ju podporil týždenník Roľnícke noviny. Viac informácií o podujatí možno získať na telefónnom čísle: 0905/ 446 150.

(buk)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down