21.04.2020 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zabezpečenie zákaziek s maximálnym nasadením

Aj napriek prísnejším opatreniam, ktoré boli v súčasnej dobe prijaté s cieľom obmedziť pandémiu koronavírusu a z toho vyplývajúcich obmedzení ekonomiky, pokračuje výroba a expedícia náhradných dielov CLAAS.

Predajcovia a dielne taktiež naďalej fungujú v plnom nasadení vďaka komplexným opatreniam prijatým v ranej fáze šírenia tohto vírusu. „Prvé preventívne opatrenia boli vykonané v našich skladoch a na našich oddeleniach pred niekoľkými týždňami, aby sa minimalizovalo riziko možného prerušenia toku tovaru a predišlo sa rôznym prekážkam," hovorí Ulrich Timcke, hovorca správnej rady CLAAS Service and Parts GmbH a pokračuje: „To nezahŕňalo iba reštrukturalizáciu zmien v centre logistiky náhradných dielov, ale aj sprísnenie hygienických pravidiel ako súčasť komplexnej koncepcie bezpečnosti. Väčšina administratívnych oddelení  firmy pracuje z domu, a tak sú vďaka výkonnému IT systému stále plne funkčné. Sme stále k dispozícii a objednávky spracovávame ako obvykle. Aby sme to boli schopní dosiahnuť, pracuje v sklade 490 zamestnancov nepretržite v troch zmenách. Som hrdý na to, že môžem povedať, že tieto opatrenia nám umožnili udržať náš podnik v prevádzke."

„Aj napriek tomu, že opatrenia v logistike môžu viesť k oneskoreniu dodávok, najmä pokiaľ ide o dodávky do zahraničia, sme schopní zabezpečiť vysokú dostupnosť vďaka rozsiahlym zásobám v skladoch, ktoré sa pripravili počas zimného obdobia a tiež vďaka skladom našich predajcov," pokračuje Timcke. „Ťažíme aj z nového skladu v Hamme s priestorom pre 58 000 paliet, kde sa kapacita vyskladňovania v čase špičky zvýšila až o 30 percent. Okrem toho sú medzi sebou sieťovo prepojené aj naše medzinárodné sklady, čo znamená, že v prípade núdze môžu byť diely dodané z iných trhov. Celkovo sme veľmi optimistickí čo sa týka dodávok náhradných dielov našim zákazníkom v nadchádzajúcich týždňoch."

Dodávky pokračujú

Napriek tomu, že sa výroba v niektorých závodoch CLAAS musela kvôli dôsledkom pandémie pozastaviť, dodávky nových strojov pokračujú na vysokej úrovni.

Minulý týždeň prišlo k predajcom a zákazníkom spoločnosti CLAAS z Le Mans 106 traktorov. Aj v Harsewinkeli bežia zásielky strojov na plné obrátky. Okrem silážnych rezačiek JAGUAR, na ktoré prijala firma CLAAS tento rok mimo iných neobvykle vysoký počet objednávok z Číny, sa LEXION a TUCANO aj AVERO chystajú na najrôznorodejšie trhy. To znamená, že v súčasnosti 20 až 35 kombajnov a 15 až 20 silážnych rezačiek opúšťa továreň počas každého jedného dňa. Na mnohých miestach sa stroje CLAAS už netrpezlivo očakávajú, a patria medzi ne napríklad aj traktory XERION. Všetci zamestnanci spoločnosti boli v ruskom Krasnodare minulý týždeň poslaní na tzv. „Putinove prázdniny“, no zásielky strojov a servis náhradných dielov samozrejme pokračujú.

Všetko ide ako má aj v segmente strojov na zber krmovín. Na jednej strane lisy na okrúhle i hranaté balíky sú dodávané z továrne v Metz, na strane druhej produkcia v Bad Saulgau pokračuje podľa plánu a zasiela 100 žacích strojov, zhrňovačov, obracačov a zberacích vozov každý deň na dodávku zákazníkom.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down