14.09.2014 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zákon o potravinách sa bude novelizovať v skrátenom legislatívnom konaní

Zákon o potravinách sa bude novelizovať v skrátenom legislatívnom konaní. Vyplýva to z návrhu novely predmetného zákona, ktorý Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR predložilo do pripomienkového konania. Novela by mala nadobudnúť účinnosť 1. januára 2015.

BRATISLAVA. "Návrh zákona sa predkladá na skrátené legislatívne konanie z dôvodu, že hrozí nesplnenie záväzkov vyplývajúcich zo Zmluvy o pristúpení SR k EÚ nedodržaním lehoty určenej na implementáciu nariadenia EÚ," uviedol v predkladacej správe k návrhu agrorezort.

MPRV vypracovalo návrh novely zákona o potravinách na základe skutočnosti, že od 13. decembra 2014 nadobúda účinnosť euronariadenie z 25. októbra 2011 o poskytovaní informácií o potravinách spotrebiteľom, a preto musia byť v národných legislatívach zrušené všetky predpisy, ktoré riešia túto oblasť, respektíve sú duplicitné.

"Cieľom predloženého návrhu novely zákona o potravinách je upraviť zákon tak, aby nebol duplicitný, respektíve v rozpore s právnymi predpismi EÚ, a riešil poverenia vyplývajúce z nariadenia EÚ," zdôraznilo ministerstvo.

V novele zákona sa taktiež navrhuje nahradiť pojem "internetový predaj" pojmom "predaj na diaľku", ktorý podľa MPRV plnšie pokrýva túto oblasť predaja potravín.

"Ide najmä o predajcov, ktorí na základe informácii na internete ponúkajú tovar cez telefón a pošlú ho po kuriérovi, poštou a podobne. Nepredávajú teda cez internet, tam sú potraviny len vystavené, ale objednať si ich treba telefonicky alebo písomne," dodal rezort pôdohospodárstva.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down