15.02.2011 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zamerajú sa na vidiecke supermarkety

Skupina COOP Jednota Slovensko zaznamenala v minulom roku obrat na úrovni 1,23 miliardy eur, čo v porovnaní s rokom 2009 predstavuje nárast o 2,4 percenta.

Ako ďalej uviedla TASR, maloobchodný obrat skupiny COOP Jednota Slovensko si aj v januári 2011 udržal rastúcu tendenciu. Dosiahol 80 miliónov eur a oproti januáru 2010 stúpol o 2,6 percenta.
„Teší nás skutočnosť, že všetkých 26 regionálnych spotrebných družstiev s maloobchodnou činnosťou vykazuje dobré ukazovatele finančnej a ekonomickej stability, ako aj produktivity práce," povedal predseda predstavenstva COOP Jednota Slovensko Gabriel Csollár.
„Návratnosť investícií vložených do strategických projektov, zameraných na ďalšie zefektívnenie riadenia maloobchodu, očakávame už v blízkom období. Tieto opatrenia by sa mali prejaviť v znížení nákladov a v lepších službách pre zákazníkov," konštatoval G. Csollár.
Tržby logistických centier skupiny dosiahli v minulom roku 324,8 milióna eur, čo predstavovalo medziročný nárast o 13,8 %. Celkové tržby maloobchodu a logistických centier v roku 2010 dosiahli 1,55 miliardy eur, teda o 4,6 % viac ako rok predtým.
„Plánujeme otvorenie 12 nových supermarketov a rekonštrukciou prejde približne 150 predajní. Našou prioritou je orientácia na tzv. vidiecky supermarket, ktorý sa nachádza blízko k zákazníkovi v obciach alebo na mestských sídliskách a poskytuje možnosť komplexného nákupu. V horizonte jedného roka máme v úmysle vrátiť značku COOP Jednota späť do hlavného mesta SR," vysvetlil Gabriel Csollár.
COOP Jednota Slovensko združuje viac ako 200-tisíc členov, 810-tisíc držiteľov zákazníckych nákupných kariet. Poskytuje prácu takmer 14-tisíc zamestnancom v 7 logistických centrách a v 31 regionálnych spotrebných družstvách. Z nich 26 vykonáva maloobchodnú činnosť prostredníctvom takmer 2400 predajných miest na celom území Slovenska.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down