28.03.2013 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zástupcovia hydinárov rokovali s ministrom

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek rokoval so zástupcami Únie hydinárov Slovenska.

Minister a zástupcovia hydinárov diskutovali o podpore predaja domácich potravín, teda slovenskej hydiny, a tiež o výsledkoch rokovaní s obchodnými reťazcami. Minister zdôraznil, že snahou rezortu ostáva, aby na pultoch našich obchodov boli kvalitné potraviny. Cena kvalitnej slovenskej hydiny musí ostať objektívna.
Hydinári vidia problém v tom, že k nám vo veľkom smerujú kurčatá z dovozu, najmä z Poľska. Cenovo im naši chovatelia nevedia konkurovať. Ľubomír Jahnátek pripomenul, že od 1. apríla 2013 začne platiť nový zákon o potravinách, vďaka ktorému budú môcť kontrolóri postupovať oveľa prísnejšie ako doteraz. Nepoctivým obchodníkom hrozia vysoké pokuty a tiež dočasné, alebo úplné zatvorenie prevádzky. „Nejde o stratu zisku, ide o stratu mena,“ povedal minister Ľ. Jahnátek. Hydinári zdôraznili, že kontroly by sa mali zamerať aj na rozrábkarne. Majú totiž indície, že nekvalitné mäso z dovozu smeruje do reštaurácií, školských jedální a ostatných zariadení spoločného stravovania. Podľa hydinárov by mal byť u spracovateľov stály veterinárny dozor.
Témou rokovania ministra s hydinármi bola aj podpora chovu hydiny a dotácie na chov a spracovanie hydiny na Slovensku, zaradenie chovu hydiny medzi citlivé komodity v rámci PRV 2014-2020 a legislatívne opatrenia Únie hydinárov Slovenska. (MPRV SR)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down