22.04.2014 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Záujem nemeckých spotrebiteľov o pivo vlani opäť klesol

Nemci, vo svete známi ako milovníci piva, strácajú oň záujem. Agentúra DPA s odvolaním sa na dnešné údaje Štatistického spolkového úradu vo Wiesbadene informuje, že vlani záujem o zlatý mok klesol už siedmy rok po sebe, pričom však počet pivovarov v krajine rastie.

WIESBADEN. Nemecké pivovary v roku 2013 vyrobili 94,6 milióna hektolitrov piva. Jeho produkcia klesla na najnižšiu úroveň od zjednotenia krajiny v roku 1991. Z minuloročnej výroby sa ho predalo v Nemecku 79,7 milióna hektolitrov. Záujem o nemecký zlatý mok vo svete vzrástol najmä v USA a Číne.
V Nemecku sa vlani varilo pivo v 1349 pivovaroch. Ich počet sa medziročne zvýšil o deväť.
Surovinovú normu na produkciu piva na území dnešného Nemecka zaviedli 23. apríla 1516. Podľa nej sa nápoj môže variť len z vody, sladu a chmeľu. Neskôr sa v ňom povolili aj kvasinky. Od roku 1994 je 23. apríl sviatkom nemeckého piva na počesť prijatia prvého potravinového zákona na svete.
Nemeckí pivovarníci považujú normu o látkach, z ktorých sa môže variť pivo, za marketingový nástroj. Po rozhodnutí Európskeho súdneho dvora z roku 1987 sa však v krajine môže predávať aj pivo s prísadami.
(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down