12.11.2010 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zdrojom úspechu je neustály monitoring potrieb chovateľa

Slovenské biologické služby potvrdili kvality slovenského lídra v plemenitbe dobytka aj na tohtoročnom 37. ročníku Agrokomplex. Za plemenného býka plemena červený holstein získali ocenenie Šampión výstavy 2010.

„Slovenské biologické služby sú akciovou spoločnosťou zaoberajúcou sa predajom genetiky hovädzieho dobytka - predajom hlbokozmrazenej spermy a embryí hovädzieho dobytka,“ uviedol Ing. Miloslav ŠEBEK, generálny riaditeľ Slovenských biologických služieb, a. s., Banská Bystrica.
Spoločnosť, ktorá vznikla pred pätnástimi rokmi, má v súčasnosti dominantný podiel na slovenskom trhu. „Okrem pôsobenia na domácom trhu, každým rokom zvyšujeme export genetiky. Mimo bežných destinácií sme asi 70-tisíc dávok vyviezli na tradičný trh v Turecku. Otvorili sme aj nový trh v Rusku vývozom niekoľkých tisíc dávok do Voronežskej oblasti; nasledovali vývozy do Kazachstanu a Mongolska, a v súčasnosti je pre nás veľkou výzvou zrealizovať prvé exporty do Číny. Zásluhou príjmov z exportu dokážeme financovať svoj šľachtiteľský program, a tým udržujeme veľmi dobrý pomer ceny a kvality pre domáceho zákazníka. Vývoz teda zvyšuje naše marketingové úspechy, ale najmä prináša možnosť refundácie finančných zdrojov, ktoré spätne využívame na šľachtiteľské programy, vďaka čomu nemusia byť inseminačné dávky na slovenskom trhu také drahé,“ konštatoval M. Šebek. 
Viac o aktivitách Slovenských biologických služieb sa dozviete na stránkach Roľníckych novín č.46.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down