24.06.2011 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zeleninári vyčíslili svoje škody

O odškodnenie za opatrenia spôsobené rozšírením nebezpečnej baktérie Escherichia coli (E. coli) sa na Slovensku k 22. júnu tohto roka prihlásilo 28 subjektov. Tie požadujú mimoriadnu podporu vo výške 481-tisíc eur.

Ako vo štvrtok informovalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, škody sa týkajú jednak stiahnutí z trhu, ale aj nepozberania úrody uhoriek, rajčín, papriky, šalátu a cukiet. Podľa informácií Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) bolo zasiahnutých 29,5 hektárov plochy a 1307,07 ton zeleniny.
„Uvedené údaje boli zaslané na Európsku komisiu. Momentálne je v procese prípravy metodika, ktorá presne určí postup vyplácania mimoriadnej podpory pre pestovateľov. Informácie o postupe pri vyplácaní mimoriadnej podpory zverejní PPA v najbližších dňoch," uviedlo ministerstvo vo svojom vyhlásení.
Ďalší termín, dokedy môžu producenti zeleniny nahlasovať škody za obdobie od 19. do 26. júna tohto roku, uplynie 28. júna o 13:00 hod. Škody za obdobie 27. až 30. júna tohto roku môžu poškodení zeleninári zaslať PPA do 4. júla do 13:00 hod.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down