25.08.2020 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ZETOR modernizuje modelový rad FORTERRA

Atraktívny dizajn inšpirovaný dizajnovou štúdiou ZETOR by Pininfarina, nový systém klimatizácie, LED paket s kontrolórom svetiel, motor s emisným riešením Stage V a v neposlednom rade zvýšená bezpečnosť. Práve to sú hlavné vylepšenia, s ktorými prichádza modelový rad Forterra v roku 2020. Nové stroje už schádzajú z výrobných pásov a k prvým zákazníkom sa dostanú v nasledujúcich týždňoch.

Cez 22 000 predaných kusov v päťdesiatich piatich krajinách sveta. To je veľmi slušná bilancia modelového radu Forterra od roku 1998, kedy sa dostal k prvým zákazníkom. Rovnako ako ostatné traktory, aj Forterra v priebehu rokov prešla radom inovácií - z emisného stupňa Stage IIIA až na aktuálny Stage V. Tento rok je pre traktory Forterra prelomový, a to s ohľadom na novinky, ktoré sa v ňom predstavia. Po modernizovanom rade Crystal, prechádza nový dizajn aj na obľúbený traktor Forterra tak, ako to Zetor už pred časom avizoval. 

Nové stroje Forterra sa môžu pochváliť nielen novým dizajnom, ktorý podčiarkuje silu a dynamiku stroja, ale predovšetkým radom funkčných vylepšení. Implementácia nového vzhľadu umožnila využiť inovovanú technológiu plastov, ktorá zaisťuje vyššiu teplotnú odolnosť a UV stabilitu materiálu a zároveň bol vylepšený odvod tepla z motorovej časti traktora.

Motory ZETOR v technickom prevedení EÚ Stage V užívateľom nových traktorov Forterra prinesú výrazné zníženie spotreby a emisií. Konštrukčne vychádzajú z motorov spĺňajúcich normu Stage IV a zachovávajú si tak prevádzkovo ekonomické parametre predchádzajúcej generácie. Tieto agregáty boli testované vedeckými pracovníkmi z Mendelovej univerzity a výsledky ich štúdie potvrdili, že majú až o 19,2% nižšiu spotrebu než motory, ktoré spĺňali emisné normy Stage IIIB.

Najviac zmien však zákazníci nájdu v kabíne tohto krásneho traktora. Úplne nový systém klimatizácie a kúrenia ponúka výrazné zlepšenie účinku a užívateľom traktora tak poskytne celodenný komfort aj v horúcich parných dňoch.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down