05.11.2019 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ZETOR TRACTOR SHOW dorazila na Slovensko

Predvádzacie akcie v rôznych krajinách pomáhajú k zvyšovaniu povedomia o značke, rozvíjajú a podporujú komunikáciu s distribútormi, pričiňujú sa o upevňovanie dealerskej siete a prispievajú aj k podpore priameho predaja. Zároveň vďaka nim získava spoločnosť priamu spätnú väzbu od zákazníkov, keď jej zástupcovia na akciách diskutujú s účastníkmi o využití a kľúčových vlastnostiach traktorov ZETOR.

Práve toto sú jedny z hlavných dôvodov, prečo sa ZETOR začal viac sústreďovať na menšie predvádzacie akcie. Brnenský výrobca samozrejme neupustil od účasti na významných výstavách (počas minulého mesiaca účasť na veľtrhu AGRO SHOW v poľskom meste Bednary), no na tohtoročnej Agritechnice sa nepredstaví. A tak sa u nás s podporou ZETORU uskutočnili na konci septembra predvádzacie akcie s názvom ZETOR TRACTOR SHOW. Tieto akcie organizoval český výrobca v spolupráci s dílermi Moreau Agri s.r.o. a MK Traktor s.r.o. počas troch dní. V utorok 24. septembra stretli návštevníci traktory ZETOR v Poľnohospodárskom družstve Trenčianska Turná, 26. septembra v Agrodružstve Soľ a 28. septembra v Areáli STK Bidovce. Na prvých dvoch menovaných zastávkach mohli návštevníci vidieť agregáciu traktorov so závesným náradím značky Pöttinger, no a na tej tretej boli české traktory podrobené zaťažkávacej skúške s pluhmi značky SUKOV. „Hlavnou myšlienkou podujatia bolo priniesť zákazníkom možnosť vyskúšať si, čo všetko dokážu české stroje ZETOR v praxi. Podľa nás je lepšie investovať čas a prostriedky do menších akcií, ktoré môžeme organizovať v spolupráci s našimi dílermi a predviesť praktické ukážky agregácií v reálnom prostredí. Samotný traktor je síce krásny stroj, ale osamote neznamená nič bez závesného náradia. Platí to však aj naopak,“ hovorí Miloš Šubr, obchodný manažér spoločnosti ZETOR Tractors a.s.

Čo priniesol výrobca ukázať?

„Zetor počas minulého roka zaradil do svojho portfólia nové malé traktory UTILIX s výkonmi 31 až 34 kW (43 - 49 k), ktoré sú určené najmä pre použitie v komunálnych službách, ale aj pre malých farmárov. Vybaviť ich je možné dvoma variantmi prevodoviek - mechanickou (4 rýchlosti vo štyroch rozsahoch) alebo hydrostatickou prevodovkou (s dvoma pedálmi vpred a vzad a troma mechanicky radenými rozsahmi). O niečo väčším traktorom, ktorý minulý rok pribudol do portfólia spoločnosti je model HORTUS. Vybavený je motorom DEUTZ s výkonom 48 kW (65 k) a prevodovkou s hydraulickým reverzorom,“ predstavil minuloročné novinky obchodný manažér spoločnosti. K dispozícii je však i mechanický variant, vďaka ktorému sa dokáže traktor presúvať plazivými rýchlosťami. Na predvádzacej akcii boli tieto traktory predstavené, ale zo zrejmých dôvodov sa tieto malé traktory pri práci neukázali a nechali tak priestor pre výkonnejších súrodencov.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down