27.06.2019 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Žiaci súťažili o titul Agromechatronik roka 2019

V dňoch 12. a 13. júna tohto roku sa konalo vzdelávaco-súťažné podujatie s názvom Agromechatronik roka 2019. Zorganizovalo ho Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR - AGRION.

NOVÉ ZÁMKY. Na podujatí sa zúčastnilo 25 žiakov II. ročníkov študijného odboru Agromechatronik zo SOŠ v Pruskom, v Rimavskej Sobote a v Moldave nad Bodvou.

V prvý deň podujatia sa žiaci zúčastnili na prehliadke sortimentu firmy Agrall v Bajči, spojenej s praktickými jazdami s manipulátorom a s traktorom a s prehliadkou vybavenia kabín najnovších kombajnov značky Class.

Druhý deň sa začal prehliadkou areálu firmy Poľno SME v Palárikove so zameraním na vybavenie poľnohospodárskou technikou.

Potom podujatie pokračovalo veľmi hodnotnou prednáškou Ing. Róberta Židuliaka, riaditeľa Agrodružstva TP Palárikovo, na tému Zmeny, ktorými prešlo poľnohospodárstvo v ostatných desaťročiach.

Na záver podujatia absolvovali žiaci vyššie uvedených škôl súťaž o najlepšieho agromechatronika roka 2019, ktorá pozostávala z dvoch častí, a to z vedomostného testu, zahŕňajúceho otázky z učiva odborných predmetov a fyziky, preberaného v II. ročníku štúdia, a z praktickej časti.

Celkovým víťazom sa stal Florián Kováč zo SOŠ Moldava nad Bodvou, druhé miesto obsadil Lukáš Láska zo SOŠ Rimavská Sobota, a tretie miesto obsadil Pavol Ujček zo SOŠ Moldava nad Bodvou.

V praktickej časti sa víťazmi z jednotlivých škôl stali: Martin Kebísek zo SOŠ Pruské získal študijný pobyt pre celú triedu do závodu na výrobu traktorov Zetor od firmy Zetor Tractors; Christofer Fürješ zo SOŠ Rimavská Sobota získal študijný pobyt od firmy Hriadeľ do firmy Fendt v Nemecku, a Florian Kováč zo SOŠ Moldava nad Bodvou získal študijný pobyt od firmy Komagrartechnik do firmy Rostselmash, ktorá sa nachádza v meste Rostov na Done, v Ruskej federácii.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down