15.02.2023 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Žiadateľom o podporu na obnovu lesov z výzvy PRV poskytne NLC vzorový projekt

        Zvolen 15. februára (TASR) – Žiadatelia o podporu z aktuálnej výzvy Programu rozvoja vidieka (PRV) pre podopatrenie 8.4, ktorého cieľom je podpora obnovy lesov poškodených lesnými požiarmi a prírodnými katastrofami a katastrofickými udalosťami, môžu požiadať Národné lesnícke centrum (NLC) - Centrum transferu poznatkov a lesnej pedagogiky o vzorový projekt, ktorý im uľahčí podávanie žiadosti o podporu. TASR o tom informoval hovorca NLC Igor Viszlai.


        Táto podpora je určená pre majiteľov a obhospodarovateľov lesa. "Ako pri predchádzajúcich výzvach, tak aj v tomto prípade žiadatelia na stránke Forest Portal nájdu informácie o všetkých náležitostiach a podkladoch, ktoré bude musieť žiadateľ predložiť v súvislosti so získaním vyjadrení a potvrdení NLC, ktoré sú povinnými prílohami žiadosti o nenávratný finančný príspevok," pripomenul koordinátor NLC pri využívaní pomoci v štrukturálnych a investičných fondoch EÚ v pôdohospodárstve Peter Hrbáľ.
        "Zverejnenie prvých vzorových projektov v druhej polovici minulého roku sa medzi obhospodarovateľmi lesa stretlo s veľmi pozitívnou odozvou, preto sme sa rozhodli v tomto pokračovať," doplnil.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down