06.11.2014 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zisk firmy Mondelez klesol o desatinu

Americká potravinárska spoločnosť Mondelez International oznámila za 3. štvrťrok tohto roka medziročný pokles zisku viac než o desatinu, keď zisk ovplyvnili slabšie tržby a vyššie náklady. Informoval o tom portál RTTNews.

NEW YORK. Spoločnosť uviedla, že za 3. kvartál 2014 dosiahla čistý zisk 899 miliónov USD (720,35 milióna eur), čo na akciu predstavuje 53 centov. V rovnakom období vlani evidovala zisk 1,01 miliardy USD (56 centov/akcia). Medziročne to predstavuje pokles o 11 %.
Zisk bez započítania mimoriadnych položiek dosiahol na akciu 50 centov oproti 40 centom/akcia v rovnakom období minulého roka. Firma tak prekonala odhady analytikov, ktorí počítali so ziskom na akciu na úrovni 39 centov. Analytici zvyčajne sledujú zisk bez započítania mimoriadnych položiek.
Čisté tržby klesli medziročne o necelé 2 % na 8,34 miliardy USD. V tomto ukazovateli tak spoločnosť zaostala za odhadmi analytikov. Tí očakávali tržby na úrovni 8,38 miliardy USD. Dôvodom sú najmä slabšie tržby v západnej Európe a Severnej Amerike, ktoré nedokázal vykompenzovať ani rast tržieb v iných regiónoch.
(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down