24.01.2012 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zisk

Slovenské poľnohospodárstvo zaznamenalo minulý rok čistý zisk z podnikania vo výške 166,9 milióna eur. Vyplýva to z prvého odhadu ekonomického poľnohospodárskeho účtu zverejneného Eurostatom.

V porovnaní s rokom 2010, kedy naše agrárne odvetvie dosiahlo stratu v objeme
15,2 milióna eur, to predstavuje výrazné zlepšenie hospodárenia. Vlaňajší dobrý výsledok odvetvie pritom dosiahlo najmä vďaka dobrým úrodám väčšiny rastlinných komodít a, pravdaže, aj zásluhou priaznivých cien poľnohospodárskych výrobkov.
Práve teraz, keď poľnohospodári majú za sebou dobrý rok, mali by urobiť aj niečo pre budúce prežitie a možno i prosperitu. Podľa agrárneho ekonóma Gejzu Blaasa
je potrebné, aby si vytvorili finančné rezervy na horšie roky, a hlavne aby investovali do novej úrody, do zveľadenia vybavenia podniku, prípadne i rozšírenia či zmeny výrobného zamerania.
Poľnohospodári, ale nielen oni, by však nemali nechať bez povšimnutia ani skutočnosť, že kým celková rastlinná produkcia v úspešnom minulom roku medziročne vzrástla z 868 miliónov na 1,4 miliardy eur, tak celková živočíšna produkcia ďalej klesala - z 805 miliónov eur v roku 2010 na vlaňajších
791 miliónov eur...
ROMAN LETTRICH

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down