08.10.2010 | 05:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zmena

Zmena

V uplynulých dňoch sa na čele komory odohrala vopred očakávaná zmena. Ešte v stredu, 29. septembra, mal teraz už bývalý šéf SPPK Vladimír Chovan sólo na tlačovej besede. Obhajoval záujmy poľnohospodárov, dovolával sa pomoci pre "vytopených farmárov", na diaľku polemizoval s vládou i s ministrom Zs. Simonom.
Z jeho vystupovania by nezasvätený človek nevydedukoval, čo sa odohrá o 24 hodín. O deň neskôr, na zasadnutí Predstavenstva SPPK v Nemšovej, V. Chovan rezignoval na post šéfa komory. A odletel na Svetové jazdecké hry do Kentucky.
Stalo sa to, čo sa asi malo stať. Opakovanému predsedovi, ktorý si šéfovanie na komore spestril deväťmesačnou stážou v kresle ministra pôdohospodárstva, sa už ďalej nechcelo vzdorovať dvojnásobnému tlaku.
Zhora naňho politicky tlačil jeho nástupca Zs. Simon, ktorý sa doslova vyžíva v odhaľovaní "kostlivcov", čo mu v ministerskej skrini údajne a či aj neúdajne zanechal jeho predchodca. Z druhej strany na V. Chovana tlačili regióny. Ich revolučne naladení predstavitelia si tak trochu naivne myslia, že bez V. Chovana dosiahne komora viac.
Teraz majú šancu, aby to dokázali.
BOHUMIL URBÁNIK

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down