14.04.2023 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zmena na poste generálneho riaditeľa CLAAS

Výbor akcionárov skupiny CLAAS vymenoval Jana-Hendrika Mohra za nového generálneho riaditeľa s účinnosťou od 1. apríla 2023.

Súčasný generálny riaditeľ Thomas Böck sa rozhodol odstúpiť z funkcie generálneho riaditeľa skupiny CLAAS a venovať sa novým aktivitám. Akcionári a výkonná rada skupiny prijali toto rozhodnutie s hlbokou ľútosťou. V Janovi-Hendrikovi Mohrovi však našli skúseného nástupcu.

„Jan Hendrik Mohr je v skupine CLAAS a v našom odvetví vysoko rešpektovaný. Pozná CLAAS ako nikto iný a už v minulosti preukázal svoju hodnotu. Formoval spoločnosť počas množstva rokov na rôznych manažérskych pozíciách. Spolu so svojimi kolegami vo výkonnej rade skupiny a všetkými zamestnancami nadviaže na úspešnú prácu svojho predchodcu a odvážne povedie spoločnosť CLAAS smerom do budúcnosti. Som veľmi vďačná, že Jan-Hendrik Mohr preberá skupinu CLAAS ako generálny riaditeľ,“ uviedla Cathrina Claas-Mühlhäuser, predsedníčka dozornej rady skupiny CLAAS.

Jan-Hendrik Mohr, vyštudovaný inžinier, je v skupine CLAAS od roku 1984 a neustále preberá čoraz väčšiu zodpovednosť. Od roku 2008 je členom predstavenstva skupiny. V súčasnosti je zodpovedný za obchodnú jednotku Grain, ktorú bude naďalej osobne viesť. Dezignovaný generálny riaditeľ Jan-Hendrik Mohr uviedol, že sa teší na pokračovanie svojho úspešného príbehu spolu s kolegami vo výkonnej rade skupiny a všetkými zamestnancami. „CLAAS predstavuje vysokú úroveň technologických znalostí, vzrušujúcich produktov, a firemnú kultúru, ktorá spája. Myslíme dlhodobo a máme jasnú víziu: urobiť z našich zákazníkov tých najlepších vo svojom odbore.“

Thomas Böck sa lúči po viac ako 16 rokoch

„Od minulého leta vo mne dozrela túžba prijať nové výzvy po viac ako 16 rokoch v spoločnosti CLAAS, vrátane takmer štyroch rokov vo funkcii generálneho riaditeľa. Teraz je ten správny čas na zmenu: CLAAS vyšiel silnejší z rôznych kríz a dnes je vo veľmi silnej pozícii. Počas môjho pôsobenia vo funkcii generálneho riaditeľa sa tržby zvýšili na vyše päť miliárd eur. Napriek krízam dosiahneme v tomto finančnom roku vynikajúci výsledok. Nastavili sme správny kurz, aby sme doviedli CLAAS k úspešnej budúcnosti,“ vyjadril sa pre médiá Thomas Böck.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down