25.01.2018 | 04:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zmluva s firmou Wood Working nie je nevýhodná

Štátny podnik Lesy SR protestuje proti viacerým informáciám, medializovaným v uplynulých dňoch, podľa ktorých podnik uzavrel v minulosti nevýhodné zmluvy na predaj dreva s niekoľkými firmami. Podľa vyjadrenia, ktoré TASR zaslal hovorca Lesov SR Radko Srnka, jedna z inkriminovaných zmlúv s firmou Wood Working, s.r.o., z roku 2010, je skutočne podľa názorov viacerých právnikov i renomovanej externej právnickej kancelárie platná a nevypovedateľná. Doba jej platnosti je do roku 2020.

BANSKÁ BYSTRICA. "Lesy SR vyvinuli maximálne úsilie na právne posúdenie uvedeného zmluvného vzťahu renomovanou právnickou firmou (výsledky boli v minulosti niekoľkokrát prezentované), analyzovali sa možné výšky spôsobených škôd, ktoré by si mohol zákazník uplatniť pri nenaplnení nájomnej a kúpnej zmluvy. Z hľadiska podniku Lesy SR však nejde o nevýhodnú zmluvu. Uvedená spoločnosť kupuje drevo za rovnakých podmienok ako ostatné subjekty, teda za ceny zodpovedajúce bežným trhovým podmienkam," píše sa vo vyjadrení.
      Podľa informácie Lesov SR v čase, keď sa zmluva uzatvárala, spoločnosť Wood Working si zároveň prenajala tiež nerentabilné piliarske prevádzky Lesy SR a prevzala aj zamestnancov týchto prevádzok a počas celého tohto obdobia na základe nájomnej zmluvy platí nájomné.
      Tvrdenia, že Lesy SR neoznačujú vyťaženú drevnú hmotu v zmysle platných právnych predpisov v Slovenskej republike sa podľa podniku tiež nezakladajú na pravde. "Taktiež tvrdenia, že Lesy SR uzatvorili nevýhodné zmluvy na roky vopred, sa nezakladajú na pravde. Štát pri predaji dreva z Lesy SR na základe obchodných zmlúv, ktoré podnik uzatvára, neprichádza o peniaze," píše sa vo vyjadrení ďalej.
      V roku 2017 mali Lesy SR predať celkom viac ako 4,177 milióna m3 dreva. Z tohto objemu exportovali 99.141 m3, čo predstavuje 2,37 %. "Exportu sa týkal predovšetkým taký sortiment skladby dreva, ktorú nie sú schopné spracovať žiadne domáce subjekty. Ďalej sa týkal cenných sortimentov dreva, ktoré Lesy SR predali prostredníctvom verejných dražieb, do ktorých sa mohli zapojiť aj zahraničné subjekty a v neposlednom rade bol realizovaný na základe uzatvorených obchodných zmlúv," píše sa vo vyjadrení na záver.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down