14.10.2022 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zomrel Bernard Krone, dlhoročný majiteľ skupiny Krone

Dlhoročný majiteľ skupiny Krone, Dr. Ing. E.h. Bernard Krone zomrel 14. októbra 2022 vo veku 82 rokov po krátkej ťažkej chorobe v Spelle, Emsland.

Dr Bernard Krone bol považovaný za vizionára a muža činu. Jeho životné motto inšpiroval filozof Dante Alighieri: „Jeden čaká, kým sa časy zmenia, druhý sa ich zmocní a koná,“ a konal – prirodzene. Neustále rozvíjal spoločnosť a robil prelomové rozhodnutia na diverzifikáciu podnikania: Okrem vstupu do sektora úžitkových vozidiel založil okrem iného segment samohybne techniky ​ a smeroval výrobu firmy Krone na techniku ​​zberu krmovín. Počas mnohých desaťročí tak formoval korporátnu skupinu, vyvíjal produkty a nastavil smer pred oficiálnym odchodom z podnikania v roku 2010, kedy odovzdal kormidlo svojmu synovi Bernardovi Krone ml.. S včasným usporiadaním nástupníctva spoločnosti v prospech skupiny Krone, opäť preukázal podnikateľskú prezieravosť. Jeho najdôležitejšia rada svojmu nástupcovi: "Vždy zostaň kováčom z Emslandu ako tvoj pradedo, tvoj starý otec a tvoj otec."

Otec troch detí a viacnásobný starý otec sa v súkromnom živote angažoval ako vášnivý poľovník a farmár v záujme prírody v rodnom kraji i mimo neho. Neoddeliteľnou súčasťou jeho práce bola samozrejme aktívna účasť a propagácia miestnych klubov.

Rodina, celé vedenie spoločnosti a všetci zamestnanci sú odhodlaní pokračovať v jeho pozoruhodnom životnom diele aj pre ďalšie generácie. S rodinou a všetkými príbuznými smúti nielen viac ako 7000 zamestnancov, ale aj medzinárodný poľnohospodársky strojársky a európsky priemysel, ktorý vášnivý rodinný podnikateľ Dr. Bernard Krone svojou dlhoročnou prácou ovplyvnil rozhodujúcim spôsobom. Byť v úzkom kontakte so zákazníkmi – osobná interakcia s ľuďmi v priemysle – bola vždy jeho srdcu obzvlášť blízka.

Česť jeho pamiatke.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down