26.02.2015 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zrážky ubudnú, ale môžu sa vyskytnúť inverzie

V dôsledku teplého počasia sa začali na slnečných stanovištiach predlžovať samčie jahňady liesky obyčajnej, a ojedinele bol pozorovaný aj začiatok kvitnutia snežienky jarnej.

BRATISLAVA. Na monitorovacích staniciach Slovenského hydrometeorologického ústavu bolo pozorované premŕzanie pôdy od tenkej povrchovej vrstvy v Kráľovej pri Senci do 1 cm v Michalovciach, do 2 cm v Beluši a v Medzilaborciach, do 3 cm v Hurbanove, do 4 cm v Topoľčanoch, Prievidzi, Lieseku a v Tisinci, do 5 cm v Spišských Vlachoch, Prešove a v Orechovej, do 6 cm v Revúcej, Čaklove a v Košiciach, do 7 cm v Dudinciach, Rimavskej Sobote a v Somotore, do 8 cm v Milhostove, do 9 cm v Žihárci, Bardejove a v Kamenici nad Cirochou, do 11 cm v Podolínci, do 12 cm v Bratislave na letisku a v Boľkovciach, do 13 cm na Sliači, do 14 cm v Dolnom Hričove,  do 17 cm vo Švedlári, do 20 cm v Banskej Bystrici a v Plavči nad Popradom, do 25 cm v Telgárte a do 34 cm v Poprade.

V druhej polovici týždňa sa k nám od západu rozšíri výbežok vyššieho tlaku vzduchu. Zrážky budú ubúdať, ale vplyvom inverzií sa môže v nižších polohách vyskytovať nízka oblačnosť. Teplotné podmienky budú primerané ročnému obdobiu. V noci ráno sa pri zmenšení oblačnosti budú vyskytovať mrazy, ale ich rozšírenie už nebude také ako v predchádzajúcich týždňoch, a nebudú ani také silné. Teplota vzduchu dosiahne hodnoty okolo 10 °C iba pri prípadnom dlhšie trvajúcom slnečnom svite.                 

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

                                                                  

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down