25.03.2014 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zs. Simon inicioval zvolanie parlamentného výboru v súvislosti s nákupom pšenice

Opozičný poslanec Národnej rady (NR) SR Zsolt Simon (Most-Híd) inicioval zvolanie mimoriadnej schôdze Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.

BRATISLAVA. Ako ďalej informovala tlačová tajomníčka strany Most-Híd Františka Dušíková, dôvodom je predražený nákup potravinárskej pšenice, ktorú po minuloročnej žatve realizovala Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR.
Zsolt Simon podľa nej požaduje vysvetlenie, prečo sa pšenica nakupovala tak draho. "Na zasadnutie Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie dostal pozvanie aj šéf SŠHR SR," uviedla Dušíková.
"Ako je známe, štát prostredníctvom SŠHR nakúpil po minuloročnej žatve potravinársku pšenicu za 212 eur za tonu, v tom istom čase poľnohospodári však predávali potravinársku pšenicu za cenu 130 až 150 eur za tonu," pripomenula.
Hovorkyňa SŠHR Marcela Zelinková v pondelok (24. 3.) v reakcii na brífing nezaradeného poslanca NR SR Alojza Hlinu ku kauze nákupu pšenice pre TASR uviedla, že pre odstránenie pochybností o zákonnom konaní ich dcérskej spoločnosti Poľnonákup TATRY, a. s., pri nákupe potravinárskych komodít predseda hmotných rezerv nariadil viacúrovňové preskúmanie procesov.
"Až na základe výsledkov jednotlivých kontrol bude možné zo strany SŠHR zaujať a prezentovať verejnosti a médiám objektívne stanovisko k procesom obstarávania predmetných potravinárskych komodít, a to aj napriek tomu, že vedenie SŠHR je presvedčené o ich súlade so zákonom, dobrými mravmi a primárnym zreteľom na efektívne hospodárenie," zdôraznila. Šéf SŠHR zároveň podľa nej až do odvolania pozastavil akékoľvek ďalšie nákupy, či predaje potravinárskych komodít.
(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down