20.01.2011 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zs. Simon otvoril Danubius Gastro

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Zsolt Simon dnes slávnostným príhovorom otvoril 18. ročník medzinárodného veľtrhu gastronómie Danubius Gastro v bratislavskom výstavisku Incheba Expo.

V prejave vyzdvihol nezastupiteľnú úlohu veľtrhu a špecializovaných výstav ako rozhodujúcich podujatí v oblasti slovenskej gastronómie, hotelierstva a služieb. Pozornosť návštevníkov upriamil na 5. ročník súťaže "Najlepší bratislavský rožok" a podotkol, že Slovensko má eminentný záujem zaregistrovať tzv. bratislavský rožok ako zaručenú tradičnú špecialitu.

Minister Zs. Simon nezabudol pripomenúť význam ocenenia Značka kvality SK, ktoré je od roku 2004 udeľované tým najkvalitnejším slovenským výrobkom v rámci Národného programu podpory poľnohospodárskych produktov a potravín. Značkou kvality SK sa do dnešného dňa môže pýšiť viac ako 350 slovenských výrobkov od takmer 70 výrobcov.

Na tohtoročnom veľtrhu Danubius Gastro a výstave ITF Slovakiatour sa zúčastňuje viac ako 700 vystavovateľov z 24 krajín, súbežne s nimi prebieha 18. ročník výstavy Poľovníctvo a oddych, 11. ročník výstavy strojov a technológií Exposhop, 10. ročník výstavy obalových materiálov a baliacej techniky Gastropack a 15. ročník výstavy reklamných služieb Exporeklama.

Juraj Kadáš, tjomník Odboru komunikácie s médiami MP RV SR

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down