07.04.2014 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Exminister kritizuje vládu

Vláda Smeru-SD za dva roky svojho pôsobenia priniesla ľuďom vyššie dane a viac nezamestnanosti. Sľubované istoty dostali len sponzori strany.

BRATISLAVA. Tvrdí to podpredseda opozičného Mosta-Híd Zsolt Simon, ktorý kandiduje na poslanca europarlamentu.
"Politická strana Smer-SD sľúbila vo voľbách 2012 občanom istoty. Ako sa však za dva roky ukázalo, tento sľub dodržala len voči svojim finančným sponzorom. Občania dostali vyššie dane a odvody, nepružný Zákonník práce, vďaka tomu stratu práce a rast nezamestnanosti," zhodnotil dvojročné pôsobenie vlády Zs. Simon.
Sociálni demokrati sa podľa neho nezaujímajú o názor občanov. To sa podľa neho ukazuje aj v prípade krokov, smerujúcich k ťažbe uránu v Jahodnej. Poukázal tiež na rušenie málotriedok, hoci mnohí občania to odmietajú. Menšinám tiež podľa Zs. Simona vláda znižuje finančné prostriedky na menšinovú kultúru.
Vláda sa podľa Zs. Simona nevyznamenala ani v oblasti pôdohospodárstva. "Nedosiahla ani lepšie a kvalitnejšie potraviny na pultoch, ani viac slovenských výrobkov, ani pracovné miesta sa netvorili, ani stavy zvierat neporástli, ani viac zeleniny sa nedopestuje. Ale za to chcela zakázať zber húb, rozhodovať o tom, kedy a komu môžeme predať pôdu," vymenoval Zs. Simon.
Tvrdí, že vláda "úspešne rozdáva drevo zo štátneho tak, že za to vyvolení jedinci nemusia platiť". To Zs. Simon nepovažuje za dobré nakladanie s verejnými financiami. Podľa podpredsedu Mosta-Híd a kandidáta na europoslanca vláda pre ľudí za dva roky nič neurobila.
Úrad vlády SR zdôrazňuje, že nezamestnanosť dlhodobo postupne klesá, a už je nižšia ako za vlády Ivety Radičovej. "Ceny celkovo nerastú, pričom počas vlády Ivety Radičovej bolo zdražovanie druhé najvyššie z krajín eurozóny. Ceny energií pre domácnosti sú stabilné, kým za vlády Ivety Radičovej stúpali," dodala premiérova hovorkyňa Beatrice Szabóová.
Slovensko bude mať podľa Úradu vlády SR v tomto roku druhý najvyšší hospodársky rast v eurozóne. "Vlani bol dlh tretí najnižší z krajín eurozóny a minuloročný deficit verejných financií bude určite pod tromi percentami, teda Slovensko bude vyradené z procedúry nadmerného deficitu a naša krajina si vďaka dôveryhodnosti požičiava za historicky najnižšie úroky," doplnila B. Szabóová.
(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down