07.01.2011 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zsolt Simon v Maďarsku

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Zsolt Simon sa 6. januára zúčastnil na tradičnom otváracom zasadnutí Obchodnej a priemyselnej komory hevešskej župy v Egerszalóku. Hlavnou témou zasadnutia bolo oživenie slovensko-maďarských hospodárskych vzťahov.

Zsolt Simon v prednáške vyhlásil, že je čas skoncovať s pseudopolitikárčením, a vytvorenie úzkej spolupráce je podľa ministra spoločným záujmom juhoslovenského aj severomaďarského regiónu. Do diskusie prispeli aj Sándor Fazekas, maďarský minister rozvoja vidieka, a László Parragh, predseda Maďarskej obchodnej a priemyselnej komory. V záujme oboch krajín a Európskej únie je, aby južné Slovensko a severné Maďarsko spoločne dosiahli priemer životnej úrovne EÚ, prízvukoval L. Parragh. Ďalším dôležitým krokom je posilnenie duševných centier, vysokých škôl, univerzít a všeobecne školského systému.

Pred zasadnutím minister Zs. Simon oficiálne rokoval s maďarským kolegom Sándorom Fazekasom. Dotkli sa aj problematických tém, akou nesporne je otázka tokajskej oblasti. Partneri vyvinú maximálne úsilie, aby sa táto citlivá téma uzatvorila do konca tohto roka.

Juraj Kadáš, tajomník Odboru komunikácie s médiami MP RV SR

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down